Na co uważać podczas letnich spacerów z psem?

Lato, to wspaniała pora roku. Słońce świeci, a i czasu jakby więcej. Ten można spożytkować zabierając swojego ukochanego czworonoga na spacer. Tylko jak się do niego przygotować?

Wspaniała letnia pogoda aż zachęca do spacerów. Te są oczywiście najlepsze, jeśli na leśnej lub parkowej ścieżce drepcze koło nas nasz wspaniały pieseł. Oto cztery zasady, by spacer był przyjemny i dla ciebie, i dla psiaka:

  1. Z wodą: udając się na spacer, szczególnie jeśli wskazanie termometru jest wysokie, nie zapomnij o wodzie dla siebie i psiaka.
  2. Z zabezpieczeniem: lato, to także wzmożona aktywność krwiopijców, jak kleszcze i komary. Pamiętaj, aby odpowiednio wcześnie zabezpieczyć przed nimi swojego pupila. Możesz zdecydować się na specjalne obroże, tabletki czy krople – preparatów zabezpieczających jest naprawdę wiele. Ciekawostką jest, że odstraszająco na owady działa np. olej kokosowy. Może warto spróbować w ramach dodatkowego zabezpieczenia?
  3. Z rozsądkiem: lato, to i wyższe temperatury, a co za tym idzie możliwość przegrzania psiaka. Pamiętaj, by nigdy nie stosować kagańca weterynaryjnego, unikać najcieplejszej pory dnia, a długość i intensywność spaceru była zawsze dostosowana do pogody.
  4. Z ochroną: niestety wciąż wielu właścicieli psiaków jest zdania, że o psie  łapki należy dbać wyłącznie zimą. Nic jednak bardziej mylnego. Wysokie temperatury i nagrzane powierzchnie, jak piach, beton, asfalt, dokuczają łapką piesełów dokładnie tak samo, jak śnieg, lód i sól zimą. Zadbaj o odpowiedni specyfik i zwróć uwagę na jego skład. Najlepszym rozwiązaniem będzie oczywiście produkt całkowicie naturalny, jak nasz CADO – po co niepotrzebnie faszerować pieseła chemią?