Jak spędzać czas z psem na świeżym powietrzu?

Spacer nie powinien być przymusem realizowanym od niechcenia. Twój psiak czeka na niego najczęściej długie godziny. To wasz wspólny czas na świeżym powietrzu. Jak go urozmaicić?

U zdecydowane większości piesełów słowo „spacer” budzi pełen zaciesz i wywołuje wesołe merdanie ogonem (o ile oczywiście nie pada – wtedy z chęcią piesełów bywa, jak wiemy, różnie 🙂 ). Spacer można po prostu odhaczyć, jak nieprzyjemną powinność, lub sprawić, że będzie to moment doskonałej zabawy dla ciebie i twojego czworonoga.

Zmiana otoczenia

Spacer spacerowi nie równy, nawet jeśli nie będą mu towarzyszyły dodatkowe atrakcje. Samą atrakcją będzie dla psiaka urozmaicenie trasy przechadzki. Nie chadzaj utartymi ścieżkami i daj możliwość piesełowi poznania kawałka świata. Czasem wystarczy zmienić nieco otoczenie, by psiak mógł poznać nowe zapachy, a może nawet i kumpli.

Zadbaj o interakcję

Spacer jest doskonałym momentem na wzmacnianie łączących się z piesełem więzi. Może być to świetna okazja do poznawania i ćwiczenia nowych komend, ale i doskonały czas na aktywizację w ramach siłowania się lub aportowania.

Bardziej aktywnie

Na spacer wcale nie trzeba chodzić. Na spacer można też biegać. Oczywiście z racji np. długości łapek czy wieku, nie będzie to rozrywka dla każdego, ale jeśli tylko nie widzicie przeciwwskazań, to spróbujcie. Pieseł rozładuje nagromadzoną energię i pozytywnie się zmęczy, a i tobie taka forma aktywności również wyjdzie przecież na zdrowie.

A może agility?

Pokonywanie toru agility może być prawdziwą frajdą dla waszej dwójki. Poznawanie nowych przeszkód i poleceń wzmocni wieź z piesełem, a i zwykła zabawa może z czasem przerodzić się w wasze wspólne hobby. Przy agility trudno przecież mówić o monotonii i rutynie.