Jak pielęgnować psa?

Wyczesywanie, kąpiele, przycinanie pazurków czy czyszczenie uszu pieseła, to absolutna podstawa psiej pielęgnacji. Na co zwrócić uwagę w domowym spa dla psa?

Odpowiedni kosmetyk

W psiej pielęgnacji postaw na odpowiedni kosmetyk. Powinien być to produkt dedykowany naszym czworonogom, a także możliwie najbardziej naturalny, tak jak nasz przygotowany w 100% z naturalnych składników ochronny wosk do łapek CADO. Kontroluj i analizuj składy, ponieważ tylko tak wybierzesz najbardziej pasujący kosmetyk. Zwróć także uwagę na charakterystykę produktów. Ich gama jest obecnie bardzo szeroka, co pozwala dobrać kosmetyki do rasy, wieku czy długości i koloru sierści.

Bez stresu

Każda nowość może budzić w psiaku stres. Pamiętaj, że działanie „na siłę” wyłącznie pogłębi ten problem, więc wykaż się cierpliwością i staraj się stopniowo oswajać czworonoga do poszczególnych etapów pielęgnacji. Pamiętaj o pochwale i nagrodzie, to pozwoli psiakowi na szybsze zaprzyjaźnienie się z konkretnymi czynnościami.

Regularnie

Regularność wykonywania podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych zależy w dużej mierze od charakterystyki danego pieseła. Częstotliwość kąpieli zależała będzie np. od rodzaju sierści i stopnia jej zabrudzenia. Podobnie z przycinaniem pazurków – również trudno jest określić, że każdy pies powinien mieć przycinane pazurki co tydzień, dwa czy trzy. Obserwuj potrzeby swojego pieseła i odpowiednio na nie reaguj, ale staraj się wszystkie zabiegi pielęgnacyjne realizować regularnie. Przyzwyczajenie zmniejszy stres psiaka, a regularna pielęgnacja pozwoli uniknąć wielu problemów.