Jak ochłodzić psa latem?

Wysokie temperatury dają się we znaki naszym czworonogom, dla których przegrzanie może być wyjątkowo niebezpieczne. Jakie są najlepsze sposoby na schłodzenie pieska latem? Sprawdźmy!

Idealna miejscówka

Nasza troska o dobrostan pieseła w upalny dzień powinna skoncentrować się na miejscu jego przebywania. Wybierzmy zacienioną miejscówkę z dobrą cyrkulacją powietrza, choć wiatrak też nie jest złym rozwiązaniem.

Świeża woda

To również absolutna podstawa. W upalne dni psiaki, dokładnie tak jak my, piją więcej. Zadbajmy więc o zawsze świeżą wodę. Najlepiej, by było ona chłodna, jednak pamiętaj, aby nie była lodowata, co także może zaszkodzić czworonożnemu przyjacielowi.

Kąpiel

Kontakt z wodą może przynieść psiakowi sporo ulgi. Kąpiel może stać się częścią spaceru, ale równie dobrze sprawdzają się niewielkie baseny dla dzieci, miski, polewanie wodą z ogrodowego węża czy nawet zraszanie psiaka spryskiwaczem. Należy przy tym zwrócić uwagę, by woda nie była zbyt zimna – każdy z nas wie, jak rozgrzane latem ciało reaguje na chłód wody jeziora, więc pamiętajmy, by chcąc pomóc piesełowi dodatkowo go nie zestresować, a nawet zaszkodzić.

Mokry ręcznik

Jeśli kąpiel nie jest możliwa lub psiak reaguje na nią bardzo nerwowo, to rozwiązaniem, które także się sprawdzi będzie zastosowanie mokrego ręcznika lub innego materiału, który położymy na psiaku. Niech ręcznik będzie chłody, nie zimy, i dobrze odciśnięty z nadmiaru wody, by jego waga nie była zbyt duża, a kontakt z ręcznikiem nieprzyjemny.

Niezły gadżet

W upały nie zawodzą również producenci psich gadżetów. Maty i kamizelki chłodzące czy zabawki z zamrożonym płynem – jest w czym wybierać. Rozwiązaniem, które może się również sprawdzić jest także np. wypełnienie konga rozgniecionym bananem i jego solidne zamrożenie. Pozwoli to psiakowi na dłuższą chwilę dobrej i smacznej zabawy, a zamrożona konsystencja sprawi, że psiak lizał będzie zawartość konga, zamiast szybko ją wyjeść.